Буковинські платники за два місяці цього року сплатили 29,5 млн.грн. військового збору

Дата: 14.03.2019 15:29
Кількість переглядів: 763

 

Фото без опису

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні – лютому 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 29,5 млн. грн. військового податку, що на 12,5 відсотків перевищує аналогічні надходження того року.

Аналізуючи стан надходжень цього податку, у відомстві звертають увагу громадськості, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами або згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг).

Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Також, фіскали відзначають, що сплата  цього податку – це характерний покажчик дотримання законодавчих вимог у сфері оплати праці, оскільки цей податок утримується з легальних доходів громадян.

А отже «тіньові кошти» не оподатковуються військовим збором і відповідно кожен із буковинців хто отримує такі кошти наносить шкоду не тільки бюджету, а й гальмує процес реформування Збройних Сил України.

Довідка:

Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 591,4 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., січень-лютий 2019 -29,5 млн. грн.

 

Знані буковинці: свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства

Начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак розповідає, що в рамках проведення Деклараційної кампанії – 2019, окрім проведення традиційних заходів, проводяться зустрічі з громадськістю та ведеться прямий діалог як з пересічними декларантами так і знаними співгромадянами.

Мета цих заходів - донести до громадськості, що надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів, є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Тобто, основний чинник який впливає на його повноцінне функціонування. А ще отримати зворотну відповідь від декларантів, щодо якості їх обслуговування в ЦОПах під час подання декларацій.

Очільник фіскальної служби краю також інформує, що перш ніж почалася деклараційна кампанія, фахівці максимально опрацювали інформацію про потенційних декларантів, активно обмінювалися з усіма структурами, які згідно чинного законодавства зобов’язані подавати відомості про здійснювані операції, проводили  індивідуальну роз’яснювальну роботу, водночас надаючи максимально повідомлення  через ЗМІ про необхідність задекларувати доходи. У всіх територіальних управліннях, використовуючи позитивний досвід минулорічних деклараційних кампаній, створено зручні умови для подання декларацій.

Разом з тим, щоб підвищити ступінь довіри буковинців до деклараційної кампанії - продовжує Віталій Шпак -  впродовж лютого цього року, особливу увагу ми приділили діалогу зі знаними буковинцями. Розраховуючи на те, що саме їхня державницька позиція має стати прикладом для співгромадян проявити належну свідомість і дисциплінованість по виконанню обов’язку перед державою -  вчасно задекларувати свої доходи та сплатити податок.

Серед лідерів громадської думки, що підтримують ключовий меседж деклараційної кампанії – 2019: «Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства», зокрема:

Анісімов Олег Валерійович - суддя-спікер Чернівецького окружного адміністративного суду, доцент кафедри правосуддя ЧНУ ім. Ю. Федьковича;

Дерда Іван Михайлович - народний артист України, соліст-вокаліст, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;

Глігор Степан Савич - директор агровиробничого приватно-орендованого підприємства «Золотий колос», заслужений працівник сільського господарства України;

Кириляк Степан Васильович - поет, заслужений журналіст України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України;

Миронець Олег Олександрович – майстер спорту України, чемпіон України серед молоді з бігу на 800 м., член Національної збірної команди України;

Опаіц Аркадій Сильвестрович – заслужений працівник культури і член-кореспондент міжнародної академії культури та мистецтв; член спілки журналістів України; лауреат міжнародних літературних премій;

Сафтенко Юлія Костянтинівна - начальник управління культури Чернівецької міської ради;

Хромюк Володимир Васильович – головний лікар Кіцманської центральної районної лікарні;

Николайчук Мирослав Іванович - директор ТОВ "Лангейт", Клуб підприємців Буковини, член Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Слайди з тезами та фото розміщено за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/7589.html

 

Громадянам, які виїжджають за кордон на ПМЖ необхідно подати декларацію про майновий стан

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області наголошують, громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду. Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов'язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації).

Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.

Довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

Форма цієї довідки затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі».

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку - резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 ПКУ та постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь