Буковинські платники за два місяці цього року сплатили 29,5 млн.грн. військового збору

Дата: 14.03.2019 15:29
Кількість переглядів: 704

 

Фото без опису

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні – лютому 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 29,5 млн. грн. військового податку, що на 12,5 відсотків перевищує аналогічні надходження того року.

Аналізуючи стан надходжень цього податку, у відомстві звертають увагу громадськості, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами або згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг).

Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Також, фіскали відзначають, що сплата  цього податку – це характерний покажчик дотримання законодавчих вимог у сфері оплати праці, оскільки цей податок утримується з легальних доходів громадян.

А отже «тіньові кошти» не оподатковуються військовим збором і відповідно кожен із буковинців хто отримує такі кошти наносить шкоду не тільки бюджету, а й гальмує процес реформування Збройних Сил України.

Довідка:

Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 591,4 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., січень-лютий 2019 -29,5 млн. грн.

 

Знані буковинці: свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства

Начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак розповідає, що в рамках проведення Деклараційної кампанії – 2019, окрім проведення традиційних заходів, проводяться зустрічі з громадськістю та ведеться прямий діалог як з пересічними декларантами так і знаними співгромадянами.

Мета цих заходів - донести до громадськості, що надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів, є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Тобто, основний чинник який впливає на його повноцінне функціонування. А ще отримати зворотну відповідь від декларантів, щодо якості їх обслуговування в ЦОПах під час подання декларацій.

Очільник фіскальної служби краю також інформує, що перш ніж почалася деклараційна кампанія, фахівці максимально опрацювали інформацію про потенційних декларантів, активно обмінювалися з усіма структурами, які згідно чинного законодавства зобов’язані подавати відомості про здійснювані операції, проводили  індивідуальну роз’яснювальну роботу, водночас надаючи максимально повідомлення  через ЗМІ про необхідність задекларувати доходи. У всіх територіальних управліннях, використовуючи позитивний досвід минулорічних деклараційних кампаній, створено зручні умови для подання декларацій.

Разом з тим, щоб підвищити ступінь довіри буковинців до деклараційної кампанії - продовжує Віталій Шпак -  впродовж лютого цього року, особливу увагу ми приділили діалогу зі знаними буковинцями. Розраховуючи на те, що саме їхня державницька позиція має стати прикладом для співгромадян проявити належну свідомість і дисциплінованість по виконанню обов’язку перед державою -  вчасно задекларувати свої доходи та сплатити податок.

Серед лідерів громадської думки, що підтримують ключовий меседж деклараційної кампанії – 2019: «Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства», зокрема:

Анісімов Олег Валерійович - суддя-спікер Чернівецького окружного адміністративного суду, доцент кафедри правосуддя ЧНУ ім. Ю. Федьковича;

Дерда Іван Михайлович - народний артист України, соліст-вокаліст, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;

Глігор Степан Савич - директор агровиробничого приватно-орендованого підприємства «Золотий колос», заслужений працівник сільського господарства України;

Кириляк Степан Васильович - поет, заслужений журналіст України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України;

Миронець Олег Олександрович – майстер спорту України, чемпіон України серед молоді з бігу на 800 м., член Національної збірної команди України;

Опаіц Аркадій Сильвестрович – заслужений працівник культури і член-кореспондент міжнародної академії культури та мистецтв; член спілки журналістів України; лауреат міжнародних літературних премій;

Сафтенко Юлія Костянтинівна - начальник управління культури Чернівецької міської ради;

Хромюк Володимир Васильович – головний лікар Кіцманської центральної районної лікарні;

Николайчук Мирослав Іванович - директор ТОВ "Лангейт", Клуб підприємців Буковини, член Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Слайди з тезами та фото розміщено за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/7589.html

 

Громадянам, які виїжджають за кордон на ПМЖ необхідно подати декларацію про майновий стан

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області наголошують, громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду. Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов'язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації).

Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.

Довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

Форма цієї довідки затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі».

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку - резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 ПКУ та постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь