A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Селятинська громада
Чернівецька область, Путильський район

Запитання від платника Які суми не включаються до складу доходу ФОП платника ЄП?

Дата: 01.04.2019 11:08
Кількість переглядів: 91

Відповідно до п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу доходу, визначеного п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ, не включаються:

 суми податку на додану вартість; суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів; суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

 суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, вартість яких була включена до загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця; суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ; суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених ПКУ,

та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів.

Глибинні» ресурси Буковини поповнили казну понад 17,5 млн. грн.

Саме такий обсяг рентних платежів у січні-лютому 2019 року сплатили до зведеного бюджету суб’єкти господарювання Чернівецької області – розповідають у регіональній фіскальній службі.

Зокрема, платники регіону сплатили 10,4 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Крім того, рентної плати за користування надрами надійшло понад 4.4 млн. грн. Що стосується рентної плати за спеціальне використання води, то скарбниця отримала більше 2,7 млн. грн.

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області наголошують, за вказаний період, згідно з розподілом коштів до державного бюджету спрямовано 8,4 млн. грн. рентних платежів. Натомість, у розпорядженні місцевих громад регіону залишилось  більше 9,1 млн. грн. надходжень від користувачів природних ресурсів.

Відтак, у розрізі районів це наступні показники: Вижницький - 2,2 млн. грн., Герцаївський - 84,5 тис. грн., Глибоцький – 727,3 тис. грн., Заставнівський – 120,0 тис. грн., Кельменецький – 297,8 тис. грн., Кіцманський – 691,2 тис. грн., Новоселицький – 228,4 тис. грн., Путильський – 1,5 млн. грн., Сокирянський – 300,0 тис. грн., Сторожинецький – 1,3 млн. грн., Хотинський – 266,8 тис. грн., м. Чернівці – 490,2 тис. грн., м. Новодністровськ – 884,3 тис. грн.

 

Із ставками місцевих податків і зборів можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до вимог чинного податкового законодавства ДФС України оприлюднює на офіційному веб-порталі зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків і зборів на відповідних територіях.

Інформація, щодо ставок податків і зборів, встановлених кожним органом місцевого самоврядування в Чернівецькій області, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/chernivetska-oblast

Крім того, звертаємо увагу, що оскільки ДФС України не наділена повноваженням здійснювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення місцевих податків і зборів, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об'єкти оподаткування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора