Більше 4 тисяч буковинців уже задекларували свої доходи

Дата: 08.04.2019 14:16
Кількість переглядів: 587

Фото без описуДо фіскальної служби Чернівецької області громадяни які отримали доходи у 2018 році, що не оподатковувалися при виплаті, за три місяці «Деклараційної кампанії – 2019» подали 4165 декларацій.

Слід відзначити, буковинці активно звітують про отримані доходи, оскільки торік у аналогічному періоді кількість поданих декларацій становила 2707 – зауважує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

В цілому, з початку року було подано 3369 декларацій із податковими зобов’язаннями, в яких громадяни задекларували 57,8 мільйона гривень доходів. З цієї суми до сплати 3,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 687,4 тисячі гривень військового збору.

Крім того, 796 декларантів звернулися до регіональної фіскальної служби за отриманням податкової знижки. Сума податку на доходи фізичних осіб до повернення склала більше 1,9 мільйона гривень.

За підсумками даного етапу деклараційної кампанії уже налічується шість «мільйонерів» – подали декларації за 2018 рік, де зазначили понад 11,6 млн. грн. отриманих доходів. Серед «мільйонерів» один житель Сторожинецького району, а п’ятеро інших чернівчани.

До Чернівецького управління подано 2146 декларацій, до Новоселицького – 975 та Вижницького – 326 - розповідає Наталія Василівна. Значно менше декларантів у інших управліннях – продовжує Наталія Василівна - 217 у Сторожинецькому, 208 у Кіцманському, 176 у Сокирянському, 117 у Кельменецькому.

Та наголошує, фіскали уже опрацювали всі дані стосовно ймовірних декларантів й запрошують не зволікати з поданням декларацій, оскільки до завершення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році залишилось 25 днів. Відтак, декларацію необхідно подати не пізніше 1 травня 2019 року. Стосовно тих громадян, які бажають отримати податкову знижку, то вони можуть звертатись до територіальних органів ДФС упродовж всього року. Декларація подається до податкової інспекції за місцем реєстрації платника (місцем проживання).

Також, декларацію можна подати в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису згідно із законодавством. 

Стосовно надання роз’яснень щодо подання декларацій, платники можуть звертатись звертатися до територіальних Центрів обслуговування платників. Ще інформація розміщена на офіційному веб-порталі «Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/.

 

ДФС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо адміністрування єдиного податку приватними підприємцями

Як «єдинники» І та ІІ груп мають сплачувати єдиний податок?

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, платники єдиного податку І та ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Відповідно до п. 295.2 ПКУ, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку І та ІІ груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку.

При нарахуванні авансових внесків контролюючі органи приймають до уваги надані платниками єдиного податку заяви щодо періоду щорічної відпустки та заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності, адже відповідно з нормами п. 295.5 ПКУ, платники єдиного податку І та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 та більше календарних днів.

Слід знати, що ФОП – платник єдиного податку І та ІІ груп, який не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період  тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності, оформленим відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, яка затверджена наказом МОЗ від 03.11.2004 р. №532/274/136-ос/1406 із змінами та доповненнями.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені пп. 12.3.4 ПКУ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь