Відбулася зустріч з роботодавцями на тему: «Питання щодо заповнення звітності по застрахованих особах та ведення обліку застрахованих осіб»

Дата: 18.04.2019 10:01

Фото без описуНа базі Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, продовжуючи низку запланованих зустрічей з роботодавцями-страхувальниками на тему «Питання щодо заповнення звітності по застрахованих особах та ведення обліку застрахованих осіб», фахівцями Фонду проведено семінар-навчання з представниками платників єдиного соціального внеску, які використовують працю найманих працівників.

Спікерами заходу виступили: заступник начальника управління фінансово – економічного управління  Майя Філіпець, заступник начальник відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів Микола Паламарюк та  головні спеціалісти відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів Кароліна Паскар та Володимир Дзюба.

Фахівцями відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів було наголошено на важливість ведення обліку застрахованих осіб в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, про джерела надходження інформації до реєстру застрахованих осіб, проведення змін та уточнень в персональних картках застрахованих осіб, порядок заповнення обов’язкової звітності в розрізі застрахованих осіб.

Під час виступів фахівцями Фонду використовувся візуальний (слайдовий) супровід озвученого матеріалу. Було роз’яснено технологію формування та надання інформації з персональних облікових карток застрахованих осіб та акцентовано  увагу слухачів, на важливість коректності подання звітності щодо нарахованого ЄСВ, в розрізі застрахованих осіб. Було розглянуто приклади найбільш розповсюджених помилок.

Про критерії аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування ознайомила присутніх заступник начальника фінансово-економічного управління Майя Філіпець, яка зазначила, що на Пенсійний фонд покладено обов’язок здійснювати аналіз даних реєстру застрахованих осіб з метою виявлення роботодавців, за звітністю яких виявляються ознаки порушення законодавства про працю, з метою захисту прав застрахованих осіб та інформування Управління Держпраці у Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області для здійснення контрольних заходів. Працівник Пенсійного фонду звернула увагу на коректність і повноту заповнення звітності за персональними даними застрахованих осіб, так як показники звітності  страхувальників переносяться в персональну електронну облікову картку застрахованої особи, які у подальшому використовуються для визначення страхового стажу та розміру пенсійної виплати. Також посадовець звернула увагу присутніх на значну фінансову відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладання трудового договору (контракту), декларування неповного робочого часу при повній зайнятості, заміни трудового договору договором цивільно-правового характеру, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, неподання повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу та інших порушень законодавства про працю.

У виступі головного спеціаліста Володимира Дзюби до уваги присутніх було наведено основні переваги сучасних онлайн-сервісів від Пенсійного фонду України, що дозволяють страхувальникам, застрахованим особам, а також пенсіонерам постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки з QR-кодом, які є такими ж правомірними, як і їх паперові аналоги, підписані відповідальною особою в органі Пенсійного фонду України тощо.

Наприкінці семінару-навчання всі присутні отримали вичерпні  відповіді на свої запитання.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області