Важлива інформація

Дата: 20.11.2019 20:13
Кількість переглядів: 1364

 

Фото без описуГотелі належать до об’єктів із масовим перебуванням людей, тому питання їх пожежної безпеки повинні стояти на першому місці. Це передбачає насамперед правильне проектування будівель, забезпечення їх надійним інженерним обладнанням, електропостачанням, системами зв’язку та сигналізації, шляхами евакуації тощо

1. Вимоги до проектування готелів

1.1. Якщо приміщення готелів розташовуються у складі багатофункціональних будинків або зблоковані з іншими підприємствами та установами, готелі повинні бути планувально відокремлені, ізольовані та забезпечені самостійними входами і комунікаціями (вертикальними й горизонтальними).
1.2. Розміщення житлових приміщень у підземних, підвальних і цокольних поверхах не допускається.
1.3. При включенні до складу готелю груп приміщень громадського призначення, що працюють на населений пункт, де розміщується готель, для них слід передбачати ізольовані входи з вулиці.
1.4. Ґанки основних входів повинні обладнуватися пандусами з нахилом не більше 1:12. Ґанки і пандуси з висотою верхньої позначки від землі більше 0,45 м повинні мати огорожу.
1.5. Розсувні та обертові двері повинні дублюватися двостулковими дверима, які задовольняють умови евакуації згідно з вимогами ГОСТ 12.1.004 ССБП «Пожежна безпека. Загальні вимоги».
1.6. Основні входи до готелів повинні мати тамбури. Другорядні входи допускається обладнувати подвійними дверима, що відчиняються в напрямку виходу.
1.7. Внутрішні сходи номерів повинні відповідати вимогам ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення». Сходи допускається передбачати дерев’яними із забіжними сходинками. Влаштування внутрішніх сходів, а також входів (виходів) до дворівневих номерів повинно забезпечувати можливість внесення (винесення) великих меблів і заміни внутрішнього обладнання у разі ремонту.
1.8. Підприємства харчування в готелях повинні відповідати вимогам ДБН В.2.2-9-2009 «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення» та ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства.

2. Електропостачання та електрообладнання

2.1. Електропостачання та електрообладнання будинків і споруд готелів слід передбачати згідно з вимогами ПУЕ, НПАОП 0.00-1.21, НПАОП 40.1-1.32, ДСТУ 4269:2003, а також інших чинних нормативних документів.
2.2. Категорійність електроприймачів за ступенем забезпечення надійності електропостачання слід приймати згідно з ПУЕ, ДБН В.2.5-23, а також ДСТУ 4268:2003 та ДСТУ 4269. При цьому готелі категорій **** та ***** повинні бути забезпечені за І категорією надійності електропостачання. Вентилятори центральних систем повинні мати електроживлення за І категорією.
2.3. Електроосвітлення приміщень готелів та прилеглої до них території слід виконувати відповідно до вимог ДБН В.2.5-28.
Керування освітленням може бути ручним та дистанційним.
2.4. У загальних приміщеннях готелів слід передбачати освітлення, яскравість якого регулюється з диспетчерського пункту.
2.5. В місцях встановлення комп’ютерів необхідно використовувати безвідблискові лампи.
2.6. У готелях категорії *** і вище слід передбачати люмінесцентну рекламу та систему світлових покажчиків (напрямок руху, місця паркування, назва залів, пожежні гідранти тощо).
2.7. Розміщення трансформаторних підстанцій у готелях повинно передбачатися на першому, цокольному, підвальному або першому підземному поверхах, які мають вихід безпосередньо назовні. Трансформаторні підстанції повинні бути з сухими трансформаторами.

5. Шляхи евакуації

5.1. Застосування евакуаційних сходових кліток, залежно від умовної висоти готелю, слід передбачати згідно з ДБН В.2.2-9.
5.2. У готелях матеріали покриття підлог на шляхах евакуації (загальних коридорах, сходових клітках, вестибюлях тощо) повинні відповідати вимогам ДБН В. 1.1-7, а покриття підлог у приміщеннях — вимогам ДБН В.2.2-9.
5.3. У двоповерхових будинках готелів із кількістю не більше 10 номерів як другий евакуаційний вихід із другого поверху допускається передбачати вихід на зовнішні сходи типу С3.
5.4. Вхідні двері в номери будинків готелів повинні мати клас вогнестійкості не менше ЕІ 30.
5.5. При визначенні параметрів шляхів евакуації розрахункову кількість людей у приміщеннях необхідно збільшувати проти проектної місткості в 1,25 разу, за винятком видовищних та інших приміщень з регламентованою кількістю місць, а також підприємств роздрібної торгівлі, де чисельність покупців слід приймати з розрахунку однієї людини на 3 м2 площі торговельного залу, включаючи площу, зайняту під обладнання.

5.7. При розміщенні на шляхах евакуації дверей, що замикаються за умовами експлуатації, в них повинні бути передбачені запори, що відчиняються (без ключа) з боку тих, хто евакуюється.
5.8. У будинках готелів (секційних будинках — у кожній секції) з умовною висотою понад 26,5 м слід передбачати не менше одного ліфта, що має режим роботи «Транспортування пожежних підрозділів», влаштування якого необхідно здійснювати згідно з НАПБ Б.01.007.
5.9. Необхідно передбачати під’їзд пожежних автомашин до будинків готелів згідно з вимогами ДБН 360, а також до пожежних гідрантів, основних евакуаційних виходів з будинку, входів, що ведуть до ліфтів з режимом роботи «Транспортування пожежних підрозділів».
5.10. У приміщеннях, де встановлюються приймально-контрольні прилади, слід розміщувати плани поверхів (картки або плани пожежогасіння, узгоджені з місцевим органом Держпожежнагляду).

6. Автоматичні системи сповіщення та пожежогасіння

6.1. Всі готелі повинні бути обладнані автоматичними системами пожежної сигналізації.
6.2. Готелі, які розраховані на 50 та більше номерів (незалежно від поверховості), обладнуються адресними системами автоматичної пожежної сигналізації з встановленням виносного пристрою індикації про пожежу.
6.3. Сигнали про спрацювання систем протипожежної автоматики виводяться на пульти централізованого пожежного спостереження.
6.4. Автоматичними установками пожежогасіння обладнуються будинки готелів з умовною висотою понад 26,5 м. У зазначених будинках необхідно влаштовувати диспетчеризацію систем протипожежного захисту з обладнанням пульта керування.
необхідно обладнувати системами газового пожежогасіння.
6.6. Кухонне обладнання та системи вентиляції ресторанів готелів необхідно обладнувати спеціальними установками локального пожежогасіння згідно з вимогами НАПБ Б.06.004.

 

7. Засоби захисту

7.1. Готелі слід обладнувати знаками безпеки та покажчиками згідно з ДСТУ ISO 6309 та ДБН В.2.5-28.
7.2. У готельних номерах та приміщеннях для персоналу, які розташовані у будинках із атріумами (пасажами), у готелях умовною висотою понад 26,5м категорії *** і більше, у готелях **** і ***** категорій незалежно від умовної висоти слід влаштовувати шафи зберігання засобів індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі. Такі шафи повинні бути вбудованими (у стіну, перегородку) або навісними (кріпитися до стіни, перегородки), розміщуватися на висоті від 0,5 м до 1,0 м (від низу шафи до рівня підлоги), мати отвори для провітрювання. Кількість засобів індивідуального захисту органів дихання визначається за кількістю місць у готельних номерах та чисельністю персоналу. Розміри шаф повинні забезпечувати можливість розміщення в них зазначених засобів. Засоби індивідуального захисту органів дихання повинні мати сертифікат відповідності.

Примітка. На дверцятах шаф (із зовнішнього боку) повинен бути напис «Засоби індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі».

7.3. Готелі слід оснащувати вогнегасниками згідно з НАПБ Б.03.001. При цьому на кожному поверсі готелів слід передбачати розміщення не менше двох переносних вогнегасників.
7.4. Вогнегасники повинні відповідати ДСТУ 3675 та розміщуватися згідно з вимогами ГОСТ 12.4.009, НАПБ Б.01.008. Місцезнаходження вогнегасників має бути позначено знаком згідно з ДСТУ ISO 6309, який розміщується на видному місці.

Путильський РС УДСНС

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь