Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує

Дата: 24.03.2020 11:41

Приватні підприємці можуть не сплачувати єдиний внесок «за себе» за березень-квітень 2020 року

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, за періоди з 1 до 31 березня та з 1 квітня до 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які проводять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті цими особами «за себе».

Та продовжують, дані зміни передбачені Законом України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Крім того, законом передбачено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:

несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів. При цьому частина друга пункту 7 частини 11 статті 25 цього Закону щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, не застосовується.

Протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.
Однак слід знати, наголошують у податковій службі Буковини, суб’єкти господарювання, які використовують найману працю, сплачують нараховані суми єдиного внеску за найманих працівників за відповідний календарний місяць не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які сплачують єдиний внесок не пізніше 28 числа наступного місяця).

Податківці Буковини анонсують проведення «гарячих ліній»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області 24 - 27 березня з 11 години до 13 години можна отримати відповіді на запитання під час проведення «гарячої лінії» - телефонуйте 0372(545576).

Теми «гарячої лінії»!

Вівторок - 24 березня 2020р.: новації Закону України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Середа - 25 березня 2020р.: основні правила Декларування доходів – 2020.

Четвер - 26 березня 2020р.: порядок проведення податківцями перевірок та застосування штрафів під час карантину.

П’ятниця - 27 березня 2020р.: дотримання законодавчих норм при роздрібній реалізації горілчаних та тютюнових виробів.