Про організацію освітнього процесу у ЗЗСО під час карантину до 24.04.2020

Дата: 01.04.2020 17:39
Кількість переглядів: 946

Фото без описуНормативна частина

Розпорядчі документи Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, у тому числі, Лист МОНУ №1/9-173 від 23.03.20. До уваги слід взяти вчорашній прес-брифінг В.о Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, на підставі якого керівникам буде розіслано листи.

Організаційно-адміністративна частина

Режим роботи ЗЗСО

Згідно ч.4 Ст.38 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» організація освітнього процесу та діяльність ЗЗСО в цілому належить до повноважень керівника. Відповідно до Постанови КМУ №211 від 11.03.20, Наказу МОН №406 від 16.03.20, а також останніх рішень Уряду, рекомендацій МОН керівники ЗЗСО мають бути проінформовані, що загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня 2020 р. Адміністрація закладу може і має організувати, координувати  та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм. Керівникам ЗЗСО слід врахувати даний факт та внести зміни до наказів про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину. Окрім терміну продовження карантину необхідно продовжити до 24 квітня:

 • гнучкий графік режиму роботи працівників;
 • заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи (індивідуальні плани професійного розвитку, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо);
 • заходи щодо збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму);
 • освітній процес в режимі дистанційного навчання.

Щодо засідання атестаційних комісій

Необхідно зазначити, що згідно Наказу МОНУ від 26.03.20 №458, п.1. –проведення засідань педагогічних рад, атестаційних комісій проводити в режимі онлайн, необхідні матеріали подавати засобами електронного та/або поштового зв’язку.  У випадку неможливості забезпечити проведення засідання атестаційних комісій в режимі онлайн вжити всіх необхідних заходів для мінімізації тривалості перебування у закладі освіти членів атестаційних комісій та педагогічних працівників, які атестуються.

Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації рекомендує завершити провести засідання атестаційних комісій 1-го рівня до першої декади квітня 2020 р.

Про дистанційне навчання

Колеги прошу звернути вашу увагу на якість дистанційного навчання, посилити використання вчителями технологій одночасної онлайн-сесії при проведенні уроків, консультацій (з використання можливостей, Google Classroom, Zoom, Teacher at home, Microsoft Teams, Class Dojo, Мій клас). Методичні поради та розробки щодо організації дистанційного навчання ви можете знайти на сайті Департаменту, ІППOЧО. Крім того, можна використовувати навчальні можливості платформи Міністерства цифрової трансформації (Карантин онлайн-сервіси для вчителів), Ed-era, телеуроки каналів Рада, Культура і просимо не забувати наші місцеві проєкти: «ЗНО на 200» на телеканалі Промінь та Вчимося разом на ТВА. Особливу увагу хочу звернути на організацію дистанційного навчання для молодших класів (Програма дистанційного навчання від видавництва «Країна Мрій», KM Media EdProfi, Розумники тощо дають такі можливості).

Структура навчального року

 • Освітній процес у ЗЗСО має завершитися до 1 липня, так як передбачено законодавством для всіх, крім випускників 11 класів.

У травні-червні діти повернуться за шкільні парти і підсумують матеріал, який освоїли під час дистанційного навчання в умовах карантину. Якщо виникнуть проблеми з освоєнням матеріалу його наздоганятимуть у вересні, коригуючи навчальний план.

 • Структуру навчального року, визначену ЗЗСО, МОН пропонує залишати незмінною, якщо ЗЗСО передбачив канікули з 30 березня до 4 квітня, їх не потрібно відміняти. Однак потрібно дотримуватися заходів, передбачених умовами карантину.

 

 • ДПА у 4 та 9 клас буде скасовано.

 

 • Згідно з інформацією Українського центру оцінювання якості освіти проведення пробного ЗНО відтерміновується. Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО у звичному форматі. 15 квітня має бути оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники зможуть потренуватися отримавши онлайн-тестовий зошит.

 

Загалом МОН напрацювало 2 сценарії щодо ЗНО.

1-й: карантин закінчиться до 1-го тижня червня. Для випускників буде організоване коригуюче навчання, вчитель попрацює над пробілами у знаннях. Випускники 11-х класів вчаться до кінця червня, ЗНО стартує наприкінці червня і завершується в середині липня. Результати відомі наприкінці липня. Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

2-й: карантин продовжується до початку серпня, учні закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. Учителі коригують знання, ЗНО стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. Вступна кампанія завершиться до середини жовтня. Навчання для 1-х курсів розпочнеться з 1 листопада.

 

Супровідні питання, пов’язані з організацією навчального процесу та заходами всеукраїнського рівня

Фіксація освітнього процесу та ведення класних журналів

-Автономія вчителя забезпечується академічною свободою у виборі форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.

- Розклад занять та робочий час вчителя в дистанційному режимі МОН рекомендує максимально наблизити до розкладів навчальних занять.

- Робочі години облікувати відповідно до начального навантаження вчителя та розкладу навчальних занять у ЗЗСО.

- Заповнення класних журналів завершиться після завершення карантину, вчителі можуть перенести інформацію, користуючись своїми нотатками.

Фіксація тем та виставлення оцінок у друкованому журналі має здійснюватися за безпосередньої присутності учня. Якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технології дистанційного навчання, за рішенням закладу на відповідній сторінці навчального предмету може зазначатися тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, а також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, тестування тощо). У разі використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися і оцінювання результатів учнів.
Згідно з Інструкцією з діловодства ЗЗСО, затвердженою наказом??? МОНУ 25.06.18 №676, ЗЗСО можуть створювати документи тимчасового строку зберігання в електронній формі (до 10 р.) за умови наявності відповідного технічного забезпечення.

- 4-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде скасовано.

- 3-й етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» планують перенести на вересень 2020.

 

Питання трудових відносин та оплати праці

 • Згідно з рішенням Уряду (протокол №8 від 18.03.20) керівникам ЗЗСО в період карантинних умов на території України заборонено звільнення працівників без їхньої згоди.
 • Працівники закладів освіти на період карантину мають отримувати гарантовану середню заробітну плату. Якщо вчитель здійснює іншу організаційно-педагогічну роботу оплата праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
 • Щодо сумісників (Постанова КМУ від 3.04.1995 №245 та спільний наказ Міністерства праці України, Мінюсту, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 №43) оплата праці сумісника здійснюється за фактично виконану роботу, збереження середньомісячної зарплати відповідно до ст.113 Кодексу законів про працю України при надзвичайній ситуації здійснюється за основним місцем роботи. З урахуванням п. 77 Інструкції МОНУ від 15.04.1993 №102, якщо сумісник є вчителем і виконує під час карантину іншу організаційно-педагогічну роботу оплата праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
 • Особи, які здійснюють педагогічну роботу з погодинною оплатою та в обсязі не більше 240 год на рік, отримують заробітну плату за фактично відпрацьований та облікований ЗЗСО робочий час в межах тижневого навантаження.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь