ІІІ автентичний фестиваль "Гуцульський коник"

Дата: 07.10.2020 10:27

Фото без описуСелятин – мальовниче гірське село буковинських Карпат має сприятливе географічне і геополітичне розташування, унікальні природні та кліматичні ресурси, історико-культурну спадщину, а отже, великий потенціал для залучення інвестицій з метою розвитку туризму.

Одним з пріоритетів розвитку туризму є проведення фестивалів на території громади. 04 жовтня 2020 року виконавчим комітетом Селятинської громади було проведено ІІІ місцевий автентичний фестиваль «Гуцульський коник» - вшанування вірного помічника горян – коня «гуцулика».

Фестиваль традиційно розпочався в центрі села, де учасники реєструються та формують святкову ходу вершників та підвод до локації фестивалю урочище Ропочівка.

Фестиваль має три основні конкурсні змагання:

«Коні, мої коні» - показ виконання вправ кіньми, представлення учасника;

«І сліпа коняка везе, як видющий на возі сидить» - естафета для вершників та підвод;

«Який кінь, такий їздець»- кінські перегони.

В 2020 році у фестивалі прийняли 11 підвод та 7 вершників.

І місце – Слижук Іван Васильович с. Сарата

ІІ місце – Ігнатюк Петро Захарович с. Галицівка

ІІІ місце Тимуш Іван Миколайович с. Галицівка (наймолодший учасник)

Всі решта учасників були відзначені в перемозі в різноманітних номінаціях.

Всі призери та учасники нагороджені грамотами, подарунками та грошовими винагородами.

Позитивні емоції переповнювали кожного, хто завітав на фестиваль. Особливо присутніх порадували виступи троїстих музик та народних аматорських колективів.

Родзинкою фестивалю залишається «Юшка від голови», де всі присутні мали змогу скуштувати гуцульську грибну юшку приготовлену головою громади Валерієм Полянчуком та посмакувати традиційними гуцульськими стравами: гуслєнка, домашня кишка, бануш.

Фото без опису

Виконавчий комітет Селятинської сільської ради вдячний всім хто долучився до підготовки та організації фестивалю за надану спонсорську та фізичну допомогу.

Фестиваль завершився гуцульськими гулянням та розіграшом безпрограшної лотереї.

Селятинська громада надалі буде проводити даний фестиваль. Бажаючим взяти участь  в конкурсах  та ознайомитись з його умовами - звертайтесь до оргкомітету фестивалю Селятинської сільської ради: 59131, вул. Українська, 6, с. Селятин Путильського району Чернівецької області,         e-mail: selyatynska_village_council@ukr.net