Щоб уникнути пенсійних переплат своєчасно повідомляйте Пенсійному фонду про зміну персональних даних

Дата: 16.04.2021 09:44

Фото без описуФормування виплатних відомостей та виплата пенсії здійснюється на основі даних персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку й Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також на підставі документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Внаслідок неподання пенсіонерами чи страхувальниками інформації про зміну персональних даних (прізвища, місця проживання, фактів працевлаштування чи звільнення з роботи) відбувається некоректне нарахування пенсійних чи соціальних виплат. Про зміну даних необхідно повідомляти Пенсійному фонду в 10-денний термін з моменту їх виникнення, інакше не уникнути клопотів, пов’язаних з поверненням надміру нарахованих коштів. Переплату, яка виникла з вини пенсіонера в результаті ненадання чи надання ним недостовірних відомостей, або внаслідок подання роботодавцем неправильних даних про працівника, на основі яких була призначена пенсія, неодмінно доведеться повертати або добровільно, або шляхом стягнення відповідних сум Пенсійним фондом, або ж у судовому порядку.

Отже, щоб уникнути переплат пенсій та наступного їх повернення, пенсіонери повинні пам`ятати про необхідність подання достовірних відомостей для призначення чи перерахунку пенсійних виплат, а страхувальники – відповідально ставитися до виконання своїх посадових обов’язків та не допускати надання неправдивих даних про своїх працівників. Для внесення актуальних паспортних даних до інформаційної бази Пенсійного фонду України потрібно подати заяву про їх зміну або особисто – в сервісних центрах Фонду в області, або дистанційно – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису або системи інтегрованої ідентифікації GOVID.