У зв’язку з травневими святами змінено режим роботи УДМС у Чернівецькій області

Дата: 30.04.2021 14:31
Кількість переглядів: 1844

Фото без описуЗвертаємо увагу буковинців, а також іноземців та осіб без громадянства, що у травні зазнає змін режим роботи УДМС у Чернівецькій області.

Так, у зв’язку з відзначенням Великодня та Дня праці обласний апарат та районні структурні підрозділи УДМС у Чернівецькій області не працюватимуть 1, 2, 3 та 4 травня. Передсвятковий робочий день 30 квітня в Управлінні (м. Чернівці, вул. Шептицького, 25) та в Чернівецькому МВ УДМС у Чернівецькій області . Чернівці, вул. Руська, 248-М) триватиме з 09.00 до 15.45, в районних структурних підрозділах – з 09.00 до 17.00.

У зв’язку з відзначенням Дня Перемоги працівники обласного апарату та Чернівецького МВ УДМС у Чернівецькій області не працюватимуть 8, 9 та 10 травня, працівники районних структурних підрозділів не працюватимуть 9, 10 та 11 травня. Передсвятковий робочий день 8 травня в районних структурних підрозділах триватиме з 09.00 до 15.45.Управління ДМС у

Чернівецькій області

ІD-картка та податковий номер: що важливо знати

 

Однією з суттєвих переваг ID-картки є внесений у паспорт РНОКПП (податковий номер або ІПН). Цифрове значення такого номера внесено на зворотний бік паспорта-картки, а також доступне для зчитування з вмонтованого у картку електронного чипа.

Радимо звернути увагу, що:

- податковий номер, внесений на ID-картку, має однакову юридичну силу із паперовою довідкою про присвоєння ІПН;

- якщо податковий номер не був присвоєний дитині до 14 років, це можливо зробити одночасно з оформленням першого паспорта в рамках комплексної послуги «ID_14»;

- ІПН присвоюється лише один раз і не змінюється впродовж життя, у тому числі в  разі зміни прізвища, імені, по батькові або інших персональних даних

- податковий номер завжди буде “під рукою”, якщо ви маєте хоча б один біометричний паспорт (ID або закордонний) ця інформація автоматично “підтягується” і відображається у мобільному додатку «Дія» на вашому смартфоні.

Нагадуємо, що під час карантину оформити ID-картку, закордонний паспорт або вклеїти фото за віком можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби чи ЦНАП, незалежно від зареєстрованого місця проживання.

Прес-служба ДМС України

У яких випадках можлива затримка виготовлення паспортних документів

 

У звичайному режимі термін оформлення ID-картки та закордонного паспорта (ЗП) складає 20 робочих днів, а в терміновому – 10 та 7 робочих днів відповідно. Наразі затримок із виготовленням біометричних документів немає, тому абсолютна більшість паспортів оформляється вчасно.

Однак іноді оформлення займає більше часу і на паспорт доводиться чекати довше, ніж зазвичай. Чому так відбувається, пояснимо у добірці відповідей на ваші запитання.

- Коли термін оформлення паспорта можуть продовжити?

- У більшості випадків це пов'язано з оформленням біометричного паспорта (ID або ЗП) на підставі паспорта-книжечки, виданого до 2014 року на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, в АР Крим і Севастополі. Ідентифікація особи, яка подала такий паспорт, проводиться за додатковими перевірками у передбаченому законодавством порядку.

- Ідентифікацію проходять тільки особи, які отримали паспорт на тимчасово окупованій території?

- Ні, це не так. Ідентифікація особи – у жодному разі не якась особлива чи “дискримінаційна” процедура. Так називається перевірка, яка підтверджує видачу паспорта громадянина України саме тій особі, яка його подає. Загалом, процедура ідентифікації є обов'язковою для ВСІХ українських громадян, які звертаються для оформлення паспортного документа. Більш того, за діючими міжнародними правилами, документування паспортом неідентифікованої особи є просто неможливим. Водночас, тривалість процедури може бути різною -  залежно від наявної інформації про особу в ЄДДР (Єдиний державний демографічний реєстр) , відомчих картотеках та архівах ДМС.

- У чому особливість ідентифікації за паспортом, виданим на тимчасово окупованій території? 

- На тимчасово окупованій території України підрозділи ДМС не здійснюють  своїх повноважень, а відомчі паперові картотеки та архіви цих підрозділів втрачено. Саме тому Міграційна служба проводить додаткові перевірки за  запитами до інших джерел: державних реєстрів, доступних інформаційних баз даних, у тому числі - інших відомств, установ та організацій.

- Як довго тривають перевірки?

- Для направлення запитів та опрацювання відповідей на них законодавством передбачено термін до 2-х місяців.

Чи можна скоротити цей термін?

- Міграційна служба робить усе можливе, аби завершити необхідні перевірки у найкоротші строки. Значною мірою це залежить від додаткових документів, які надаються заявником і містять, зокрема, його фото. Важливо, що ДМС приймає до розгляду практично всі документи, які можуть підтвердити особу заявника, а також бере до уваги іншу повідомлену ним інформацію.

- Маю оформлену ID-картку, але перевірки тривали майже 2 місяці. Якщо замовлю закордонний паспорт - знову стільки ж чекати?

- Ні. Якщо громадянин України отримав хоча б один біометричний паспорт - це значить, що його персональні дані внесено до ЄДДР, а за такою інформацією особу ідентифікувати доволі просто. Тому додаткові перевірки у цьому випадку не проводяться.

Я лише хочу вклеїти фото у 45 років, а мені кажуть, що потрібні перевірки. Чому так?

- Справді, законодавством це передбачено. Треба розуміти, що вклеювання фото – зовсім не формальна процедура. По суті, це оформлення нового документа. Тому обов’язково перевіряється особа заявника та його належність до громадянства України, так само, як при оформленні першого біометричного документа (ID-картки або ЗП).

- Чи є інші підстави для додаткових перевірок?

- Так, є. Наприклад, якщо особа досягла 18 років і звертається для оформлення паспорта вперше. У цьому випадку Міграційна служба зобов’язана провести процедуру встановлення особи – такий порядок передбачено законодавством, і це займає певний час. Інші випадки також зустрічаються, але працівники ДМС про них попереджають і пояснюють, з яких підстав паспорт може оформлюватися довше, ніж звичайно.

Прес-служба ДМС України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь