Міграційна служба оформила 2640 закордонних паспортів на підставі е-паспорта

Дата: 29.09.2021 11:00

Фото без описуТаку кількість документів оформлено лише за місяць, що минув після 23 серпня 2021 року – дня введення в дію закону про цифрові паспорти.*

Це добра нагода ще раз пригадати, що таке е-паспорт у застосунку Дія та як ним можна скористатися.

1. е-паспорти у застосунку «Дія» доступні кожному громадянинові України і мають однакову юридичну силу з їх фізичними аналогами - ID-карткою біометричним закордонним паспортом небіометричним закордонним, виданим після 2015 року (саме з цього часу ЗП почали оформлюватися із застосуванням засобів ЄДДР);

2е-паспорт на території України посвідчує особу громадянина так само, як ID карта чи закордонний паспорт (крім виїзду за кордон, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї);

3завантажувати паспорт або інші документи у смартфон не потрібно – після авторизації в застосунку «Дія» вони автоматично підтягуються з відповідних Реєстрів;

4.Україна першою у світі надає найбільш повний перелік життєвих ситуацій для застосування цифрового паспорта. Серед них - подорожі залізницею або літаком у межах країни; здійснення банківських операцій; отримання адміністративних, медичних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних та поштових послуг; придбання у магазині товарів, які мають вікові обмеження, а також підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів;

5.у Міграційній службі цифрову копію ID-картки можна пред’явити для оформлення закордонного паспорта та/або замовлення витягу з Реєстру;

6.дійсність е-паспорта в «Дії» легко перевірити за допомогою іншого смартфона зі встановленим застосунком - через унікальний QR-код, який оновлюється кожні три хвилини;

7.у «Дії» разом з іншою інформацією, яка міститься на візуальній частині ID-картки або закордонного паспорта, відображається також адреса зареєстрованого місця проживання (відповідно до відомостей, внесених у ЄДДР);

8.функціонал шерингу е-паспортів фактично заміняє ксерокси та сканери, завдяки чому цифрова копія ID-картки або ЗП потрапляє зі смартфона одразу в систему запитувача.

Якщо е-паспорти в «Дії» з якихось причин не приймають, Міністерство цифрової політики радить звертатися до Служби підтримки "Дії", яка працює 24/7 – вам обов'язково нададуть необхідну допомогу.

Наразі все більше українців переконуються, що цифровий паспорт – це легко, сучасно, зручно і надійно Приєднуйтесь і користуйтеся всіма перевагами е-паспорта!

*Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Довідково:

Єдиний портал, де зібрані інструкції щодо роботи та використання цифрових документів - paperless.diia.gov.ua

Служба підтримки застосунку "Дія" - https://chat.diia.gov.ua/

Канал Дії в Youtube -https://www.youtube.com/channel/UCjLS7GX5NxMBMwT-eY-GdrA .

Прес-служба ДМС України

Обмін паспорта-книжечки на ID-картку

У яких випадках можна обміняти паспорт-книжечку на ID-картку?

Оформити ID-картку замість паспорта-книжечки може кожен громадянин України - у будь-якому віці і просто за бажанням.

Куди можна звернутися?

Для обміну паспорта зразка 1994 року на ID-картку можна звернутися до будь-якого підрозділу Міграційної служби або ЦНАП, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Такий порядок встановлено на період карантину, але передбачається залишити його і надалі.

Чи потрібно приносити довідку про зареєстроване місце проживання?

Якщо у паспорті-книжечці проставлено штамп про реєстрацію місця проживання - потреби у такій довідці немає. На чип ID-картки та до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) буде внесено те місце реєстрації, яке зазначене у паспорті-книжечці.

Як бути, коли ID-картка готова, але забрати її за місцем оформлення не маю можливості?

Готовий для видачі паспорт-картку можна отримати у будь-якому іншому підрозділі Міграційної служби. Для цього потрібно подати до такого підрозділу особисту заяву і зачекати на доставку документа.

Чи можна оформити ID-картку, тимчасово перебуваючи за кордоном?

Українські консульські установи уповноважені оформлювати лише паспорти для виїзду за кордон та деякі інші документи. Тому ID-картку, яка є «внутрішнім» паспортом, можна оформити виключно на території України – у підрозділах ДМС, ЦНАП або центрах «Паспортний сервіс».

Чи правда, що в застосунку #Дія ID-картка відображається одразу після оформлення?

Цифрову версію ID-картки (так само, як закордонного паспорта) «Дія» може згенерувати лише після отримання документа власником, про що до ЄДДР вноситься відповідна відмітка.

Додаткова інформація про необхідні документи, вартість послуги, адреси та

контакти підрозділів ДМС, ЦНАП та інші корисні посилання.

Чекаємо на вас!

*Наразі, якщо місце проживання зареєстровано на тимчасово окупованій території Донецької або Луганської областей – звернутися можна до будь-якого підрозділу ДМС або ЦНАП відповідної області, а в разі наявності довідки ВПО – за місцем проживання, зазначеним у довідці.

Довідково:

Інформація на офіційному сайті ДМС «ID: Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого)» http://bit.ly/2DiGJ6F

Територіальні органи та підрозділи ДМС http://bit.ly/2GG0mci

ЦНАП та центри «Паспортний сервіс», які можуть оформляти біометричні документи http://bit.ly/2vmmYHE

FAQ «Паспорт громадянина України (ID-картка)» http://bit.ly/2PqZcn7

Прес-служба ДМС України