Оформлення ID-картки вперше за кордоном

Дата: 12.05.2023 08:33

З огляду на кількість наших співвітчизників, які через війну вимушено опинилися за кордоном, міграційна служба передбачила можливість оформлення першого паспорта у вигляді ID-каркти для громадян України, які перебувають за кордоном і досягли 14-річного віку. Донедавна юним українцям задля цього доводилося спеціально приїздити на батьківщину й витрачати кошти на дорогу та час на очікування готового паспорта.

Нагадаємо, що дипломатичні представництва МЗС України таку послугу не надають, тож цю функцію взяли на себе закордонні підрозділи «Паспортного сервісу», мережа яких постійно розширюється.

Для оформлення першого паспорта за кордоном українці можуть звернутися до одного з підрозділів у Варшаві, Кракові, Ґданську чи Вроцлаві з таким пакетом документів:

- свідоцтво про народження;

- паспорт громадянина України одного або двох з батьків;

- довідкупро реєстрацію місця проживання (за наявності);

- РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).

Більше інформації можна знайти на сторінці ДП «Паспортний сервіс» за посиланням https://pasport.org.ua/ .

Управління ДМС у Чернівецькій області