Новини
11 Лютого, 2025 р., 14:20
Чи існує можливість оформлення паспорта громадянина України вперше по досягненню 14-річного віку, якщо у особи з поважних причин немає документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, її батьків? Так, навіть за таких умов громадянина України можна і необхідно документувати особу, яка досягла 14 років, першим паспортом у вигляді ID-картки.
11 Лютого, 2025 р., 14:18
Майже 10 років українці користються таким сучасним та зручним документом, як паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Однак у багатьох все ще залишається чимало запитань щодо переваг, порядку оформлення та отримання цього документа. Пропонуємо відповіді на найпоширеніші з них у форматі «бліц».
11 Лютого, 2025 р., 14:16
Південно - Західне міжрегіональне управління Держпраці інформує:
04 Лютого, 2025 р., 14:40
Чернівецька підприємниця Людмила Боднар професійний бухгалтер, впродовж тривалого часу надає послуги підприємцях з ведення бухгалтерського обліку. Нещодавно, як дружина учасника бойових дій, отримала «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» та відкрила офіс з надання бухгалтерських та аудиторських послуг, який поповнився командою професійних бухгалтерів.
04 Лютого, 2025 р., 14:38
Що таке патронат і чому він важливий саме зараз?
04 Лютого, 2025 р., 14:37
Український паспорт у вигляді ID-картки гарантує кожному громадянину свободу пересування, надійний захист персональних даних та цифрову автономію. В радянські часи право самостійно вирішувати, де жити, було недосяжним для окремих категорій населення в Україні. Рівень захисту паспорта у вигляді книжечки повною мірою не убезпечує власника від можливого шахрайства, натомість з ID-карткою таке неможливо. А кваліфікований електронний підпис дає дистанційний доступ до низки електронних сервісів державних органів влади, адміністративних і банківських послуг тощо.
04 Лютого, 2025 р., 14:35
Українці, які через війну вимушено опинилися за кордоном, нерідко стикаються з низкою проблем, пов’язаних з паспортними документами. Це стосується також наших юних співгромадян, які виїхали з України впродовж останніх трьох років, досягли 14-річного віку на чужині та мають потребу в оформленні паспорта громадянина України у вигляді ID-картки вперше.
28 Січня, 2025 р., 10:19
Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці інформує:
27 Січня, 2025 р., 11:43
Немає більшої цінності на землі ніж людина, її життя та здоров’я. І якщо на виробництві для захисту від небезпеки існує система охорони праці, то в побуті кожен повинен подбати про свою безпеку сам.
Будь-яка несправність в електропроводці чи порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння і захисна ізоляція проводів спалахує.
Надійні охоронці від короткого замикання – електрозапобіжники. Тому, якщо електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вони, у випадку підвищення в електромережі напруги чи короткого замикання, не розімкнуть електричне коло і не знеструмлять електромережу у квартирі.
У приватному будинку слідкуйте, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки.
Сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі. Особливо це стосується приладів опалення приміщень.
Необхідність ремонту побутових електроприладів вдома визначаєте ви самі. Правило тут одне: несправний прилад – експлуатувати небезпечно!
Слід запам’ятати та виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
шнури до електронагрівальних приладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справні і виключно заводського виготовлення;
температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
Не дозволяється:
застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;
користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади (праска, електроплитка, електричний чайник тощо);
використовувати побутові електронагрівальні прилади без негорючих підставок;
використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів;
заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
27 Січня, 2025 р., 11:35
Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.